Ubezpieczenie OC - gdzie najtaniej?

Kupując samochód w Polsce, musimy liczyć się także z dodatkowymi wydatkami – rejestracją, przeglądem technicznym oraz ubezpieczeniem. Podstawowym i obowiązkowym w Polsce jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli popularnie zwane OC. Obejmuje one szkody wywołane przez nas osobom trzecim. W razie wypadku, gdy uszkodzeniu ulegnie samochód osoby, z którą mieliśmy kolizje, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci tej osobie odszkodowanie po wypełnieniu stosownego wniosku. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zajmuje się wszelkimi wypadkami pojazdu kierowanego przez klienta, lub osoby trzecie, które w rezultacie kończą się śmiercią, rozstrojem zdrowia, uszkodzeniem ciała, lub też zniszczeniem lub utratą mienia, w tym przypadku pojazdu.

Czynniki odpowiadające za cenę ubezpieczenia OC

Na cenę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ma wpływ szereg czynników, z czego głównym jest posiadany przez nas pojazd. Jeśli chodzi o specyfikacje techniczną samochodu, od której zależy cena naszego OC, musimy zwrócić uwagę na pojemność (przedziały od których zależne są ceny są następujące: ((<1049, 1049 - 1249, 1249 - 1449, 1450 - 1649, 1650 - 1849, 1850 - 2049, 2050 - 2549, >2549 [cm3]), model i rok produkcji danego modelu (im starszy samochód tym droższe OC, w przypadku AC sytuacja jest odwrotna – nowsze auto, droższe AC). Poza technicznymi właściwościami samochodu, także nasza jazda ma wpływ na cenę polisy. Za każdy rok bezwypadkowej jazdy, możemy uzyskać 10% zniżki, maksymalnie do 60%. W razie spowodowania wypadków, cena polisy zwiększa się. Warto wspomnieć także, że jeśli właścicielem auta jest osoba do 25 roku życia, to musi ona płacić podwójne składki. Dobrym rozwiązaniem jest zarejestrowanie samochodu na inną osobę, posiadającą korzystniejsze składki, np. kogoś z rodziny, co pozwoli obniżyć nam cenę polisy, także ostrożna jazda z czasem pozwoli nam na uzyskanie ceny przyjemniejszej dla naszego portfela.

Gdzie znajdziemy najtańsze OC?

Na polskim rynku istnieje ogrom firm zajmujących się ubezpieczeniami pojazdów. Jako, że ubezpieczenie OC jest w naszym kraju niezbędne, każda z owych firm posiada je w swojej ofercie. Wiele z towarzystw ubezpieczeniowych zawiera w swojej ofercie także pakiety, łączące na przykład OC z AC (autocasco), co pozwala na obniżenie kosztów. Przed podjęciem decyzji, sprawdźmy ofertę, cenę składek oraz zakres jaki obejmuje ubezpieczenie. Poniżej prezentujemy krótki przegląd ofert . Są to najszerzej znane towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce. BY znaleźć najtańsze OC wystarczy wysłać wnioski z zapytaniem o wysokość składki dla naszego samochodu. Można też skorzystać z porównywarki składek we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych.