Samochód cieżarowy na kredyt czy w leasing ?Kredyt na samochód ciężarowy, to dość ciężka sprawa. Ciężka, ponieważ trzeba liczyć, że będzie trzeba pożyczyć sumę, za którą można kupić mieszkanie, lub mały dom. Problem zaczyna się wtedy, gdy chcemy znaleźć bank, który pożyczy nam taką sumę. Może lepiej wziąć samochód w leasing ?

Warto wiedzieć, że listingu nie dostaną wszyscy. Jest to bardzo tania alternatywa, ale tylko dla firm. Tania, dlatego, że nie jest oprocentowana. A więc koszty pożyczki są zerowe. Żeby dostać leasing trzeba spełniać poniższe warunki: po pierwsze mieć założoną działalność gospodarczą, po drugie spełniać określony obrót pieniężny. I to wszystko. Sprawdź oferty leasingu samochodów ciężarowych .

Z kredytem zaś, nie jest tak łatwo. Nowy przedsiębiorąca, lub taki, który prowadzi firmę nie dłużej, niż trzy miesiące z pewnością kredytu na samochód ciężarowy powyżej 3,5 tony nie dostanie. Kredytu nie dostaną też przedsiębiorcy zadłużeni, albo tacy, którzy mają już zobowiązania kredytowe. Ostatnia grupa przedsiębiorców, którzy niedostana kredytu, są przedsiębiorcy uczestniczący w przetargach, gdzie pod uwagę brane są wskaźniki zadłużenia. Jest to dość atrakcyjna forma dla obu stron. Stosunkowo tani kredyt na samochody ciężarowe proponuje Santander Consumer Bank. Jest to bank specjalizujący się w kredytowaniu aut . Warunek uzyskania niższego oprocentowania - kredytowany samochód musi być nie starszy niż 8 lat.

Dobrą alternatywą, na pozyskanie pieniędzy na samochód ciężarowy jest wpisanie tego kosztu w biznesplan. Oczywiście przy zakładaniu firmy i zaciąganiu kredytu na firmę. Wzięcie w tym momencie, dodatkowej gotówki, wydaje się być najbardziej roztropne.