O kredytach samochodowych

Poniżej znajdują się ciekawe artykuły związane z rynkiem kredytów samochodowych w Polsce.
 • mBank w drodze do najtańszych ubezpieczeń OC i AC

  mBank po raz kolejny zaleca Gwarancję Najniższej Ceny w obszarze Supermarketu Ubezpieczeń Samochodowych. Propozycję wspomagają reklamy, puszczane w stacjach telewizyjnych.
 • Cztery kółka w kredycie

  Można śmiało powiedzieć, że „sezon samochodowy” się już rozpoczął. Ci, którzy do tej pory nie dorobili się własnych czterech kółek oraz planujący zmianę auta na nowsze, zaczynają aktywne poszukiwania. Ich przedmiotem jest nie tylko odpowiedni pojazd, ale także fundusze na jego zakup.
 • Gdzie kredyt na samochód używany?

  Każdy, kto nie ma zbyt dużo gotówki, a chciałby mieć własny samochód decyduje się na zakup samochodu używanego. A jeśli nadal nie ma wystarczającej puli gotówki, aby podjąć się takiego zakupu, to bierze kredyt. I tu zaczyna się kłopot, bo gdzie najlepiej pożyczyć? Albo, kto będzie chciał pożyczyć nam tak dużą kwotę?
 • Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu na samochód?

  W przypadku, gdy chcemy kupić samochód, ale nie mamy wystarczające puli gotówki, jesteśmy zmuszeni do wzięcia pożyczki. Tu mamy dwie drogi, albo pożyczamy od kogoś znajomego, lub z banku. Jeśli decydujemy się na kredyt z banku, to musimy liczyć się z kosztami dodatkowymi. Takimi jak: ubezpieczenie kredytu, odsetki, często pobierane są tez opłaty za rozpatrzenie wniosku o kredyt i prowizje za wycenę własności, którą chcemy zastawić. Niemniej jednak z wzięciem kredytu wiąże się dużo formalności. Do banku będziemy musieli wybrać się zaopatrzeni w plik dokumentów.
 • Kredyt na motor lub motocykl

  Osoby zamierzające kupić motocykl mogą się ubiegać o przyznanie im kredytu specjalnie w tym celu. Ofertę do chętnych kierują banki, inne instytucje finansowe oraz osoby prywatne prowadzące odpowiedni rodzaj działalności gospodarczej. Zgodnie z treścią większości ofert, w ten sposób można zakupić zarówno na kredyt motocykl nowy, jak i używany.
 • Kredyt na samochód firmowy - co, jak i gdzie?

  Kupno samochodu firmowego na kredyt wybierają przeważnie małe firmy, głównie osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, ponieważ duże firmy, które potrzebujące przynajmniej kilku firmowych samochodów , decydują się raczej na leasing, gdyż odchodzi im wtedy obowiązek zarządzania flotą aut.
 • Oferta kredytu samochodowego w PKO

  Wiele osób poszukuje kredytu samochodowego w dwóch największych bankach w Polsce w PKO BP i Pekao SA. Banki te niestety nie mają w ofercie czegoś takiego "dedykowany" kredyt samochodowy. Posiadają zato pożyczki gotówkowe na dowolny cel bez zabezpieczenia, którymi to można bez problemu sfinansować zakup samochodu.

 • Powolna odbudowa rynku kredytów samochodowych

  W drugim kwartale 2010 roku sprzedaż kredytów samochodowych spadła o 8,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Dynamika spadków maleje, jest to wynik podobny do tego z pierwszego kwartału br.
 • Samochód cieżarowy na kredyt czy w leasing ?

  Kredyt na samochód ciężarowy, to dość ciężka sprawa. Ciężka, ponieważ trzeba liczyć, że będzie trzeba pożyczyć sumę, za którą można kupić mieszkanie, lub mały dom. Problem zaczyna się wtedy, gdy chcemy znaleźć bank, który pożyczy nam taką sumę. Może lepiej wziąć samochód w leasing?
 • Walutowy kredyt samochodowy (w EURO, CHF)

  Osoby zainteresowane kredytem samochodowym często stają przed poważnym dylematem – mianowicie zastanawiają się, czy wybrać najprostsze rozwiązanie i zdecydować się na rodzime złotówki, czy też podjąć decyzję dotyczącą tego samego kredytu, ale w obcej walucie. Opcja druga jest dla wielu ludzi niezwykle atrakcyjna, ponieważ niższe oprocentowanie tego rodzaju kredytów samochodowych pozwala zaoszczędzić spore pieniądze.
 • Kredyt balonowy pół na pół na samochód

  Kupiłeś kilka miesięcy temu nowy samochód korzystając z kredytu balonowego, ale z różnych powodów zabrakło Ci funduszy na spłatę ostatniej raty? Mamy rozwiązanie. Propozycja „last minute” dedykowana przez Fiolet Powszechny Dom Kredytowy S.A.