Kredyt na samochód firmowy - co, jak i gdzie?

Jeżeli posiadamy własną firmę i chcemy kupić samochód, a nie mamy wystarczającej ilości gotówki, to musimy rozważyć jej pożyczkę. Od razu pada pytanie leasing, czy kredyt. Gdy bierzemy samochód w leasing, to stajemy się jego właścicielem dopiero po spłacie całej kwoty. Gdy bierzemy kredyt, to bardzo prawdopodobne jest, że staniemy się właścicielem pojazdu od razu. W przypadku samochodu wziętego w kredyt, firma staje się od razu jego właścicielem, o ile przedmiotem zabezpieczenia kredytu nie jest sam ten samochód. W przypadku leasingu kosztami finansowania samochodu są: opłata wstępna, raty leasingowe oraz ewentualnie także opłata za wykup samochodu o ile umowa leasingu zawiera opcję wykupu. Warto porównać wszystkie wady i zalety leasingu . Z kolei przy kredycie mamy do czynienia z różnymi prowizjami i opłatami jak np. prowizja tylko za samo za rozpatrzenie wniosku, za przyznanie kredytu, za jego przewalutowanie, no i rzecz jasna z odsetkami oprócz samych rat kapitałowych.

Kupno samochodu firmowego na kredyt wybierają przeważnie małe firmy, głównie osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, ponieważ duże firmy, które potrzebujące przynajmniej kilku firmowych samochodów , decydują się raczej na leasing, gdyż odchodzi im wtedy obowiązek zarządzania flotą aut. Warto przed wyborem konkretnej metody finansowania samochodu dla firmy, przejrzeć porównanie kredytu samochodowego i leasingu . Kredyty na samochód firma może dostać bardzo wysoki. Jednorazowo jest to nawet 500 000zł. Taka ofertę przedstawia bank BPH, nie gorzej wypada też Nordea. Banki często podejmują decyzję o przyznaniu kredytu w jeden dzień, na podstawie naszych oświadczeń. Po uwagę będą prane głównie obroty firmy, ale o tym, co należy ze sobą wziąć do banku napisze poniżej. Kredyt możemy spłacać do ośmiu lat. To maksymalny termin, na który bank daje kredyt. W BPH minimalny udział kredytobiorcy wynosi 30%. To znaczy, że musimy mieć 30% wartości samochodu w gotówce.

Kredyt samochodowy dla firm w banku Nordea tez wypada nie gorzej. Jest po prostu na innych warunkach, ale tego czy jest gorszy, czy lepszy nie da się jednoznacznie ocenić. Okres kredytowania jest ustalany indywidualnie. To znaczy, że bank dość elastycznie podejdzie do naszych oczekiwań, a nie będzie stał twarda jak BPH. Kredyt można wziąć w różnych walutach. Najkorzystniej wypada zloty i frank szwajcarski. Bank nie wyznaczył też górnej granicy wysokości kredytu. Ale do 100 000zł dostaniemy kredyt w procedurze uproszczonej. Za okazaniem obrotów firmy. Bank nie pobiera prowizji, przy rozpatrzeniu wniosku o kredyt. Wnioski o kredyty do 100000zł rozpatrywane są w jeden dzień.

Problemy z zaciągnięciem kredytu na samochód firmowy mogą mieć przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą i chcą go otrzymać na start. Większość banków niestety uzależnia udzielenie takiego kredytu oprócz zdolności kredytowej, także od okresu istnienia firmy. Spośród banków, takich ograniczeń nie stosuje tylko Fiat Bank Polska, natomiast najtrudniej będzie o kredyt w przypadku Raiffeisen Bank Polska, który wymaga aż dwóch lat działalności. Minimalny 6 miesięczny okres prowadzenia działalności to wymóg Alior Banku, BNP Paribas Fortis, Banku Pekao i Santander Consumer Bank, przy czym dwa ostatnie dopuszczają możliwość indywidualnych negocjacji w tej sprawie.

Warto wiedzieć, że do zaciągnięcia większości kredytów musimy mieć jakąś wpłatę własną, dzięki temu można otrzymać niższe oprocentowanie, a co za tym idzie mniejszą ratę. To znaczy, że na początku warto mieć około 10-20% wartości samochodu.

Podsumowując warunki kredytu samochodowego na firmę dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą są zazwyczaj takie same, jak dla zwykłych osób fizycznych. Przed zaciągnięciem kredytu warto przejrzeć wszystkie rynkowe oferty i wybrać dla nas najkorzystniejszą. Warto przejrzeć aktualne http://samochodowe-kredyty.info/?porownanie,3 - większość banków zestawionych w tym porównaniu udziela kredytów firmom.