Kredyt na motor lub motocykl

Osoby zamierzające kupić motocykl mogą się ubiegać o przyznanie im kredytu specjalnie w tym celu. Ofertę do chętnych kierują banki, inne instytucje finansowe oraz osoby prywatne prowadzące odpowiedni rodzaj działalności gospodarczej. Zgodnie z treścią większości ofert, w ten sposób można zakupić zarówno na kredyt motocykl nowy, jak i używany. O to, czy twój bank może udzielić kredytu, najlepiej zapytać w odpowiednim oddziale lub porozmawiać z doradcą, na przykład przez telefon – czasami warunki otrzymania pożyczki są odmienne i należy wcześniej zyskać pewność, co jest potrzebne i na jakich zasadach zostanie ona nam przyznana. Kredyty udzielane są osobom mającym wystarczającą zdolność kredytową, którą ocenia się po wyliczeniu dochodu netto na osobę (potrzebne będzie zaświadczenie z urzędu skarbowego lub zakładu pracy, o dochodach oraz o prowadzeniu, bądź nie, działalności gospodarczej), sprawdzeniu, czy dana osoba posiada jeszcze jakieś inne zobowiązania tego rodzaju (inne kredyty, zadłużenie, itd.), otrzymaniu dokumentów dotyczących stanu majątkowego i rodzinnego. Atrakcyjnym dodatkiem do kredytu są różne ubezpieczenia, w zależności od instytucji finansowej może być to ubezpieczenie AC, OC, ubezpieczenie na życie oraz od utraty pracy.

Okres kredytowania kredytu na motor zwykle jest niższy niż w przypadku kredytów samochodowych i wynosi 5 lat. Wygodne jest to, że każdy, kto zgłosi się do odpowiedniej instytucji kredytowej w celu otrzymania pożyczki, w bardzo krótkim czasie może przekonać się, czy kredyt zostanie mu przyznany – a jeśli nie, to dlaczego. W przypadku niektórych pożyczek nie obędzie się od uiszczenia wpłaty własnej w określonej wysokości. O to również warto zapytać, by nie być później zaskoczonym decyzją banków. Podczas starania się o kredyt trzeba być ostrożnym, ponieważ próba uzyskania pożyczki od niektórych podmiotów może skończyć się dla nas bardzo niekorzystnie. Godne zaufania są te instytucje, które od razu, w jasny sposób przedstawiają zasady przyznania kredytu i spłacania go. Jeśli coś jest dla nas niezrozumiałe, pytamy i powinniśmy otrzymać odpowiedź.

Oprocentowanie kredytu najczęściej oscyluje wokół kilkunastu procent, pożyczka udzielana bywa z zerową prowizją. Ogólnie kredyt na motocykl przypomina zwykłą pożyczkę gotówkową. Czasami możemy ustalić wysokość rat tak, by były dla nas korzystne, przedłużając okres spłaty kredytu, ale nie zawsze – najczęściej kwoty do comiesięcznego regulowania zobowiązań są ustalone z góry. Najważniejsza jest zdolność kredytowa – jeśli zdaniem banku czy innej instytucji finansowe nasza jest zbyt niska, nie otrzymamy wymarzonej pożyczki. Można w takiej sytuacji zaciągnąć kredyt np. ze współmałżonkiem albo z rodzicami. W przypadku wielu kredytów konieczne jest oczywiście wskazanie pojazdu docelowego oraz zgromadzenie dotyczących go dokumentów. Dzięki temu wyznaczana jest kwota udzielonej pożyczki. W większości przypadków można kupić motocykl sprowadzany z innego kraju, można także starać się o przyznanie kredytu na pojazd, który będzie używany w prowadzonej przez kredytobiorcę działalności gospodarczej.

Przed zaciągnięciem kredytu, warto przejrzeć aktualne porównanie kredytów na zakup motora .