Gdzie ubezpieczenie AC - porównanie ofert

Czym jest ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie Autocasco, zwane krócej AC, obejmuje wszelkiego rodzaju uszkodzenia naszego pojazdu, spowodowanymi przez zderzenia z innymi uczestnikami ruchu drogowego, zdarzenia losowe (pożary, powodzie, gradobicia itd.) lub kradzież samochodu. Podobnie jak w przypadku innych ubezpieczeń, także w przypadku AC, aktem wiążącym jest podpisanie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym, jednak w odróżnieniu od OC, autocasco jest ubezpieczeniem opcjonalnym, dlatego też wiele osób nie bierze pod uwagę zainteresowania się tym właśnie rodzajem ubezpieczenia swojego samochodu. Warto jednak zastanowić się nad tym, szczególnie jeśli mieszkamy w niebezpiecznej dzielnicy i mamy świadomość, że nasz samochód może zostać zniszczony bądź skradziony. Także i w innych przypadkach, Autocasco to dobre rozwiązanie – docenimy je jednak dopiero wtedy, gdy nasz samochód faktycznie zostanie uszkodzony, a my otrzymamy odszkodowanie od ubezpieczyciela.

Czynniki odpowiadające za cenę ubezpieczenia AC

Cena AC, podobnie jak OC nie jest jednakowa dla wszystkich i wpływa na nią kilka czynników. Głównym jest wartość rynkowa samochodu, zależna od jego marki, modelu, roku produkcji, a także stanu technicznego. Składka ubezpieczenia AC może być płacona jednorazowo, bądź w okresowych ratach – jest to zależne od nas, a cena składek obliczana jest procentowo od wartości auta. Tak samo jak w przypadku OC, klienci mogą liczyć na różnego rodzaju zniżki – zależne od wieku i stażu kierowcy oraz bezwypadkowej jazdy.

Firmy zajmujące się udzielaniem ubezpieczeń AC

Autocasco jest najdroższym z dostępnych ubezpieczeń, pomimo wysokiej ceny, dużo osób decyduje się na tę właśnie polisę. Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe, które prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej korzystnych ofert, takich jak pakiety OC + AC za niższą cenę, oraz zapewniają szeroki zakres ubezpieczenia, przy stosunkowo niskiej cenie. Ubezpieczenia AC dostępne są praktycznie w każdej większej ubezpieczalni zajmującej się ubezpieczeniami komunikacyjnymi – np. Aviva, Allianz, Liberty Direct, Axa Direct itd.

Porównanie ofert na ubezpieczenie AC

W związku z rosnącym zainteresowaniem ubezpieczeniem autocasco, towarzystwa ubezpieczeniowe starają się wprowadzać różnego rodzaju promocje, aby zachęcić nowych klientów. Zwróćmy więc uwagę na najciekawsze oferty popularnych w Polsce ubezpieczycieli.

  • Modyfikacje w ubezpieczeniach komunikacyjnych PZUA

    Powszechny Zakład Ubezpieczeń wdraża zmiany do swojej dotychczasowej propozycji poszerzając ją o nowe pakiety oraz ciekawe obniżki. Pojawiają się propozycje dla młodych kierowców, których wcześniej nie było, a także usługa door to door, która posiada pakiet świadczeń dla właścicieli samochodów osobowych po zajściu kolizji.