Gdzie kredyt na samochód używany?Każdy, kto nie ma zbyt dużo gotówki, a chciałby mieć własny samochód decyduje się na zakup samochodu używanego. A jeśli nadal nie ma wystarczającej puli gotówki, aby podjąć się takiego zakupu, to bierze kredyt. I tu zaczyna się kłopot, bo gdzie najlepiej pożyczyć? Albo, kto będzie chciał pożyczyć nam tak dużą kwotę?

Swoje poszukiwania powinniśmy skierować w stronę banków. Ich oferty są naprawdę bardzo zróżnicowane. Ale trzeba się liczyć z jednym. Nigdy nie dostaniemy atrakcyjnego oprocentowania na kredyt. Po pierwsze z racji tego, że bank musi zarobić na kredycie, a po drugie z racji tego, że samochód jest używany i bank, jako jego właściciel (bank jest właścicielem rzeczy, na którą wzięty jest kredyt, do momentu spłaty kredytu) ponosi pewne ryzyko, na przykład straty wartości samochodu, czy szybszego zniszczenia. Toteż chce więcej na tym zarobić.

Gdy chcemy wziąć ten rodzaj kredytu, to musimy wybrać się do banku z paroma dokumentami. Oczywiście są one niezbędne, aby dostać kredyt.

Po pierwsze zabieramy dokument tożsamości np. dowód osobisty. To podstawowy dokument, bez którego nie załatwimy w banku nic. Na podstawie tego dokument bank stwierdza, kim jesteśmy. Może się także dowiedzieć o nas wielu innych rzeczy. Na przykład poznać historie naszych zadłużeń, pożyczek, oraz stan cywilny.


Po drugie niezbędne jest zaświadczenie o zarobkach. Bez tego także na pewno nie dostaniemy kredytu na samochód używany. Z bardzo prostego powodu. Banki nie działają charytatywnie i nie dają pożyczek komuś, kto nie będzie w stanie jej spłacić. Bank sam klasyfikuje i określa, czy dana osoba jest w stanie spłacić pożyczkę i w jakim terminie. Także żadne działania nie pomogą nam w dostaniu kredytu. Deską ratunkową będzie poręczyciel. Czyli osoba, która podpiszę, że w razie, gdy osoba biorąca kredyt nie będzie w stanie go spłacić, to ona go spłaci. Zazwyczaj poręczycielami są rodzice, lub rodzina osoby biorącej kredyt. Lecz nie zawsze znajdziemy osobę, która zgodzi się na poręczenie kredytu. Ale wtedy tez zostaje nam deska ratunkowa. Możemy coś zastawić. Choć zastawa na przykład domu wiąże się z pewnym ryzykiem. Bank może nam zlicytować dom, gdy nie będziemy spłacać kredytu, to wiele ludzi decyduje się na ten desperacki krok. Jeżeli chcemy skorzystać, z opcji kredytu pod zastaw, to należy mieć ze sobą dokument potwierdzający wartość danej rzeczy. Jeśli nie mamy czegoś takiego, to musimy wykupić taki dokument od rzeczoznawcy majątkowego.

Gdzie najtańszy kredyt
MOżesz także skorzystać z naszego porównania kredytów samochodowych i wysłać samodzielnie wnioski z zapytaniem o kredyt do poszczególnych banków. Zobacz porównanie.